^_^ مژی جون وشوشو وپسملی
وقتی کسی اندازه ات نیست... دست به اندازه ی خودت نزندر جواب کامنت بعضی ها : من اصلا داستان سرایی نمی کنم ،همچنین قوی تخیل قوی هم ندارم.من تمام اتفاقاتی که برام افتاده رو بصورت یه نوشته در وبلاگم می ذارم فقط همین .
وقتی دوم دبیرستان بودم یه بحث جنجالی با معلم ادبیاتم داشتم واونجا بود که به یه واقعیت تلخ پی بردم ودقیقا از همون جا هم بود که سعی کردم خودمو بشناسم وسعی کنم در این آشفته بازار کلیم خودمو از آب بیرون بکشنم ، هر چند که زیاد موفق نبودم وتجارب تلخی هم از این بابت کسب کردم . ولی این یه حقیقته وهر کسی هم که می خواهد موفق باشه باید حقیقت وقبول کنه وباهاش کنار بیاد وگرنه خودشو اذیت کرده.همین مسله باعث شد که من رو حرف دبیر ادبیاتمون کلی فکر کنم .اون موقع هم بحث داغ فمینیست واوضاع نابسامان حقوق زنان مطرح بود.وطبق معمول منم مشغول دفاع از حقوق خانم ها اونجا بود که دبیرمون گفت : این خانم ها هستند که حقوق خودشون ونادیده می گیرند وگناه از خودشونه حالا بعد از گذشت چندین سال من معنی اون بحث ها رو می فهمم.و واقعا هم همینطوره ، من هیچ بحثی با آقایون ندارم وطرف بحث من خانم ها هستند.شما نوشته خواستگار عجیب من وخوندید؟ می دونید بیشتر آقایونی که می خوان بهتون نزدیک بشن از حربه دوستت دارم ، وخواستگاری وازدواج استفاده می کنند؟
چرا شما به پسرها اجازه می دید که ازتون سوء استفاده کنند که شاید بعدا با هم ازدواج کنید؟!!من می دونم این ضعف خانم ها نیست ، بلکه این خلقت یه زنه که با احساس باشه واگر اینگونه نبود سنگ رو سنگ بند نمی شد. من به دنبال احقاق حقوق زنان یا نشون دادن برتری زنان ومردها نیستم من بدنبال واقعیتم وواقعیت اینه که زن ومرد با یکسری ویژگی ها وتفاوت هاست که می تونند بهم علاقه مند بشن وباهم زیر یه سقف زندگی کنندوگرنه اگه هر دو یکسان فکر می کردند وعین هم بودند چه نیازی به وجود هم پیدا می کردند.!!
این تفاوت ها طبیعی بنظر می رسه ولی مهم اینه که ما از این خصوصیات چگونه استفاده کنیم .
همیشه می گیم پسرها بی معرفتند ونامرد، ولی من اصلا این گونه فکر نمی کنم اگه منم برای پسرعموم بیشتر از لیاقتش خرج می کردم و.....الان منم مثل همه فکر می کردم که وای چقدر نامرد بود وفلان وبهمان.........(من فقط گفتم بعضی ها از چه حربه های که استفاده نمی کنند )
مشکل این که ما دقیقا نمی دونیم که احساساتمون و کجا وبرای کی خرج کنیم .مشکل همین جاست.وبعد هم طرف مقابلمون و متهم به بی وفایی ونامردی می کنیم ..... در صورتی که ما خطا کار بوده ایم
روی سخنم بیشتر با خانم هاست ، این ضعف شما نیست این عین لطافت خلقته ولی اونو بجا خرج کنید.البته اینو هم قبول دارم که بخاطر جبر زمانه وفرهنگ حاکم بر جامعه ما ،‌آقایون هم کاملا حرفه ای شدند وکمال سوء استفاده رو از این نعمت خدادادی خانم ها می کنند ...ولی باور کنید این راه حل داره ومن در نوشته بعدی ام راهشو می گم !!!

چهارشنبه ۱۳۸٢/٥/۸ | ٧:٢٦ ‎ب.ظ | مژگان | نظرات ()